loader image

09017088902-02122864936

noorlawwi@gmail.com

تهران - شمال شرق تهران (محدوده ی سید خندان)

سبد خرید

  • English

ناتوانی جنسی مرد

دسته بندی مقالات

تهران - شمال شرق تهران (محدوده ی سید خندان)

noorlawwi@gmail.com

09017088902-02122864936

ازشنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

ناتوانی جنسی مرد
6
13 اکتبر 2020
AdminNoorlaw

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ناتوانی جنسی مرد

ناتوانی جنسی مرد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. زمانی که زوجین قصد برقراری رابطه زناشویی دارند اما به علت ناتوانی های شوهر قادر به انجام آن نمی شوند، می تواند مشکلات روحی زیادی در زندگی مشترک ایجاد نماید. (ناتوانی جنسی زن)

لذا قانون گذار امکان جدایی زن از شوهر را فراهم نموده است و در صورت اثبات آن، روش های مختلفی برای انحلال نکاح در نظر گرفته است. لذا با توجه به علت ناتوانی جنسی مرد، زن می تواند طلاق دهد یا فسخ نکاح نماید. (تفاوت فسخ نکاح و طلاق)

موارد ناتوانی جنسی مرد در انحلال نکاح:

  1. عنن، خصاء:

عنن یا عدم توانایی نعوظ و خصاء یا اخته بودن مرد از موارد فسخ نکاح است در این موارد زوجه حق دارد از دادگاه درخواست فسخ نکاح کند.

نکته مهم اینکه عدم توانایی نعوظ  تنها محدود به دوره عقد نیست یعنی حتی اگر بعد از زمان عقد برای مردی این مشکل به وجود آید و در دادگاه ثابت شود، زن می‌تواند از دادگاه درخواست فسخ نماید. اما در خصاء این مسئله مطرح نمی شود.

نکته دیگر اینکه اگر پزشکی قانونی، عنوان عنن را برای مشکل مرد احراز نکند، زن با اثبات عسر و حرج در زندگی مشترک امکان طلاق را خواهد داشت.

  1. زودانزالی:

مواردی مثل زودانزالی، برای زوجین بسیار ناخوشایند است. این مشکل به مرور می تواند رابطه زناشویی را دچار بحران های اساسی کند و طرفین را از لحاظ روانی و جنسی تحت فشار قرار دهد. در این صورت زن با اثبات زودانزالی شوهر و با در دست داشتن سوابق پزشکی وی، می تواند در دادگاه ادعا کند تحمل زندگی مشترک به این دلیل برای وی سخت شده و درخواست طلاق عسر و حرجی دهد.

  1. سرد مزاجی:

مورد دیگر زمانی است که مرد توانایی برقراری رابطه جنسی را دارد ولی به علت سرد مزاجی حاضر به داشتن رابطه زناشویی نیست. این موضوع نیز می تواند برای زن ناخوشایند بوده و زندگی مشترک را برای وی غیر قابل تحمل سازد. لذا با در دست داشتن مدارک لازم می تواند دادخواست طلاق به علت وجود عسر و حرج مطرح کند.

  1. عدم برقراری رابطه جنسی:

بسیار پیش می آید که زوجین به علت دلخوری از یکدیگر حاضر به برقراری رابطه جنسی با یکدیگر نمی شوند. اگر مدت زمان این دلخوری طولانی شود، می تواند باعث اختلال در زندگی مشترک گردد. در صورتی که پس از گذشت زمان طولانی، شوهر همچنان ممانعت از روابط زناشویی کند و موجب آزار روانی و جنسی زوجه شود، زوجه به سبب عسر و حرج می تواند درخواست طلاق دهد.

  1. رابطه زناشویی نامتعارف:

برخی افراد به روابط به اصطلاح خشن زناشویی یا روابط نامتعارف علاقه مند هستند. این امر می تواند باعث آسیب به طرف دیگر شود یا او را از نظر روانی و جنسی تحت فشار قرار دهد. زوجه در صورتی که بتواند این موضوع را در دادگاه ثابت کند امکان طلاق عسر و حرجی را پیدا می نماید.

تمایل مرد به برقراری رابطه جسمانی مقعدی یکی از موارد نیز این است که مرد تنها تمایل به رابطه جنسی مقعدی دارد و تمایل به رابطه جنسی از نوع متعارف را ندارد. در این جا هم زن می تواند تقاضای طلاق کند.

 

نحوه رسیدگی دادگاه:

هر نوع انحلال نکاح و جدایی بسته به نحوه انجام آن تابع قواعد مخصوص به خود است. لذا مواردی که موجب فسخ نکاح می شود تابع قواعد فسخ نکاح  و موارد طلاق عسر و حرجی تابع قواعد مخصوص به خود می شود

در هر دو صورت دادگاه قرار ارجاع به پزشکی قانونی را صادر می کند و تشخیص مشکل مرد بر عهده ی پزشکی قانونی خواهد بود.

 

حقوق مالی زوجه:

بسیاری از موارد ناتوانی جنسی آقایان موجب می شود همسرشان حتی پس از گذشت سالهای طولانی همچنان باکره بماند. بر طلاق و فسخ نکاح زن باکره شرایط خاصی حکم فرماست.

  1. مهریه زوجه باکره در هنگام طلاق نصف می شود. (توضیح بیشتر) در فسخ نکاح به علت عنن نیز مهر نصف می گردد ولی در خصاء هیچ مهری به زن پرداخت نخواهد شد.
  2. طلاق زوجه باکره، طلاق بائن است و عده ندارد. لذا نه پرداخت نفقه بعد از طلاق برای مرد نه محدودیت عدم ازدواج زن بعد از طلاق در اینجا وجود ندارد. (توضیح بیشتر)
  3. هر یک از زن یا شوهر می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا ادارات ثبت احوال با ارائه مدارک لازم از قبیل اصل شناسنامه، کپی کارت ملی، رای دادگاه به فسخ یا طلاق، طلاق نامه و گواهی مربوط به دوشیزگی زن نسبت به حذف ازدواج سابق و نام همسر از شناسنامه اقدام کنند و شناسنامه سفید دریافت کند. (توضیح بیشتر) 

نمونه رای ناتوانی جنسی مرد 

در صورتی که حتی یکبار رابطه زناشویی بین طرفین صورت گرفته باشد، انحلال نکاح آنها تایع قواعد عمومی می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”وکیل طلاق در تهران” link=”url:https%3A%2F%2Fnoorlaw.ir%2Fdivorce-lawyer%2F|title:%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%84%20%D8%B7%D9%84%D8%A7%D9%82||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”طلاق توافقی”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.